Nasze przedszkolaki biorą udział w akcji społecznej „Zacznij dobrze dzień”, dzięki której zwykłe „Dzień dobry”, „Witajcie” czy „Cześć” zyskuje zupełnie nową treść. Dzieci poznały zalety codziennego witania się, takie jak: okazywanie szacunku drugiej osobie, wzmacnianie pozytywnych zachowań prospołecznych, redukowanie stresu i agresji, a przede wszystkim sprawienie, że druga osoba czuje się dostrzeżona i akceptowana. „Misie”, „Biedronki” i „Pszczółki” zdążyły już polubić zwyczaj codziennego wyboru sposobu powitania się z nauczycielem przed zajęciami. Okazało się, że tak proste gesty jak przytulenie, podanie ręki, przybicie piątki czy miłe słowo sprawiają dzieciom dużo radości, a przede wszystkim wzmacniają ich poczucie bezpieczeństwa i samoakceptacji.