Dzieci z grupy "Biedronki" promując zdrowy styl życia uczyły się, jak zrobić sok owocowo-warzywny. Na początku zapoznały się z działaniem sokowirówki, poznały zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Później z pomocą pani przystąpiły do wykonania soku: umyły owoce i warzywa, niektóre dzieci próbowały obierać nożem skórkę z marchewki i dzielić owoce na małe kawałki. Przygotowane owoce i warzywa wrzucały do sokowirówki i z wielkim zainteresowaniem obserwowały, jak szybko przybywa soku w dzbanku. Chętne dzieci zmagały się z ręczną wyciskarką do cytrusów i stwierdziły, że sokowirowką elektryczną jest o wiele szybciej i lżej. Po wyciśnięciu soku wszystkie dzieci przystąpiły do degustacji, nawet te "niejadki".Wokól było słychać "mlaskanie i oblizywanie się". Dzieci stwierdziły, że sok był bardzo smaczny, słodki, a nawet "mniamuśny", a przede wszystkim bardzo zdrowy bez cukru i konserwanków. Obiecały, że teraz wraz z rodzicami będą soki robić w domu.