W czwartek 15 października „Misie” obchodziły bardzo ważny dzień – Światowy Dzień Mycia Rąk. Na podstawie inscenizacji o dwóch rączkach dzieci przekonały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Dzieci wykonały ciekawe eksperymenty: „Uciekający pieprz” i „Kolorowe mleko”, które uświadomiły najmłodszym, jak ważna rolę odgrywa mydło w walce z zarazkami. Dużo frajdy przyniosła też zabawa dydaktyczna „Umyj rączki”, w której przedszkolaki usuwały bakterie i zarazki z dłoni za pomocą magicznego mydła. Wspólnie omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.