Dzisiejszego dnia „Misie” świętowały Dzień Bałwana. Brak śniegu nie przeszkodził dzieciom w świetnej zabawie. Przedszkolaki wzięły udział w wielu ciekawych zabawach dydaktycznych z bałwanem w roli głównej. „Misie” utrwalały wygląd liter łącząc małą literę z wielką, przeliczały guziki, grały w bałwankowe klasy i kręgle, karmiły bałwanka ćwicząc przy tym prawidłowy tor oddechowy oraz wykonały swoją bałwankową wizytówkę. Najwięcej frajdy przyniosły dzieciom zabawy sztucznym śniegiem, który same wykonały.  

Dzisiaj grupa Pszczółek obchodziła Dzień Kubusia Puchatka. Na początku przypomnieliśmy sobie wygląd i imiona postaci z bajki. Następnie wykonaliśmy kilka „puchatkowych” zadań i przeszliśmy do zabaw ruchowych. Po skończonych zabawach wykonaliśmy pracę plastyczną. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową odznakę Przyjaciela Kubusia Puchatka oraz zabrał ze sobą do domu dobry humor i wspomnienia ze spotkania z nim.

Dzisiejsze zajęcia „Misie” rozpoczęły od gry z elementem kodowania za pomocą kubeczków. Gra przyniosła przedszkolakom moc emocji i rozbudziła w nich ducha rywalizacji. Zwycięska grupa wykonała nawet taniec radości. Każdy „Miś” miał okazję zaprogramować drogę robota do symbolu pory roku znajdującej się na jego medalu. Dzieci układały też trasę dla Ozobota z puzzli uwzględniając cykliczność pór roku. Na zakończenie uzupełniały trasę dla robota kolorowymi kodami dotyczącymi rotacji oraz prędkości. Przedszkolaki przekonały się podczas dzisiejszych zajęć, że utrwalanie tematyki pór roku może być naprawdę interesujące.

We wtorek 11 stycznia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Mleka. Dzieci dowiedziały się, skąd się bierze mleko i jakie są etapy jego powstawania. Nie zabrakło omówienia produktów powstających z mleka i ich znaczenia dla zdrowia. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do zabawy w dojenie krowy oraz wykonały eksperyment badawczy – malowanie na mleku. Wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną – łaciatą krowę, a następnie ze smakiem wypiliśmy pyszne i zdrowe mleko. Każde dziecko otrzymało Odznakę Mlecznego Łasucha, którą z dumą nosili przez cały dzień.

 

W czwartek 23 grudnia w naszym przedszkolu odbył się uroczysty obiad wigilijny. Dzieci w odświętnych strojach dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, śpiewały kolędy i jadły pyszny barszcz czerwony oraz pierogi. Wszystkiemu towarzyszyła ciepła i świąteczna atmosfera.

Dziś swój wielki dzień w grupie „Misiów” miały … guziki. Tego dnia nie mogło zabraknąć zabaw z guzikami w roli głównej. Poprzez interesujące zabawy dzieci ćwiczyły umiejętności matematyczne, takie jak klasyfikacja ze względu na kształt oraz przeliczanie elementów. Doskonaliły też motorykę małą zapinając guziki na kwiatku, choince czy tworząc guzikowy łańcuch, który ozdobił naszą grupową choinkę. Dużo radości przyniosła dzieciom zabawa w „pchełki”.

Dzisiejszego dnia "Misie" tworzyły świąteczną atmosferę . Rozpoczęły od pieczenia pierniczków, które z entuzjazmem ozdobiały, a następnie z apetytem zjadły. Dzieci ubierały też choinkę i pozowały w świątecznej fotobudce. To był dzień pełen wrażeń!

Grupa Biedronek uczestniczyła w spotkaniu z Panem Wiesławem Drabikiem. Wiesław Drabik – autor ponad dwustu książek dla dzieci.
Wiesław Drabik pisze i ilustruje książki dla dzieci. W trakcie spotkania pokazał jak przygotowywane są jego książki do druku, a następnie czytał zabawne fragmenty swoich bajeczek oraz zadawał pytania dotyczące znajomości bajek, za które dzieci otrzymywały symboliczne nagrody – naklejki, a nawet książki.
Na koniec spotkania można było nabyć książeczki oraz otrzymać autograf od samego pisarza z imienną dedykacją.