Dnia 20 września dzieci z grupy „Pszczółki” obchodziły „Dzień Przedszkolaka”.  Uczestniczyły w różnych atrakcjach przygotowanych przez  p. nauczycielki.Chętnie śpiewały piosenki np.„ Pszczółki”, „Jestem sobie przedszkolaczek”,uczestniczyły w zabawach rytmicznych, inscenizacyjnych, Wielką radość sprawiła im gra na instrumentach perkusyjnych i zabawy z chustą animacyjną („Witaminki, witaminki…”, „ Słonce świeci, deszcz pada”). Wzięły udział w spotkaniu z mieszkańcem naszej gminy z p. Bartłomiejem Stój wielkim sportowcem, wielokrotnym mistrzem Polski w rzucie dyskiem i reprezentantem podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Razem z p. Bartkiem wykonywały różne ćwiczenia gimnastyczne i stawały do zawodów sportowych ze starszymi dziećmi. Na koniec dnia nie zabrakło też słodkiego poczęstunku  i balonowego serduszka. Maluszkom dzień upłynął  bardzo szybko i radośnie.

W ramach obchodów Dnia Przedszkolaka „Misie” wzięły udział w Piżama Party. Dzieci w piżamkach i ze swoimi ulubionymi poduszkami uczestniczyły w pokazie mody.  Z uśmiechem na ustach budowały wieżę z poduszek, nosiły poduszkę na głowie oraz skakały z poduszką między nogami.  Moc radości przyniosły im zabawy z chustą, bitwa na poduszki oraz zbudowanie z krzeseł i koców bazy. Na zakończenie „Misie” obejrzały „Śpiącą Królewnę” w przedszkolnym kinie. Jak na kino przystało, nie mogło zabraknąć popcornu. Co to za był emocjonujący dzień!

Dzień Przedszkolaka to jedno z najważniejszych i najbardziej radosnych  świąt w przedszkolnym kalendarzu. W tegoroczne świętowanie włączyli się wyjątkowi goście – burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski oraz olimpijczyk Bartłomiej Stój. Na naszych przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Pan Burmistrz złożył dzieciom serdeczne życzenia i poczęstował je słodkim upominkiem. Wraz z reprezentantem naszego kraju w rzucie dyskiem przedszkolaki uczestniczyły we wspólnym treningu sportowym. Miały także okazję obejrzeć medale oraz sprawdzić, ile waży dysk. To był dzień pełen wrażeń przepełniony dziecięcym śmiechem.

Nasze „Pszczółki” coraz lepiej czują się w roli przedszkolaków. Dziś nadszedł dzień, aby utrwalić poznany już dotychczas rytm dnia oraz podpisać bardzo ważny… kodeks przedszkolaka. Po zapoznaniu się z wszystkimi zasadami wybraliśmy się na nasz pierwszy spacer dookoła przedszkola. Wprawdzie w sprawnym poruszaniu pomagał nam wąż, ale trzeba przyznać, że maluszki doskonale sobie radziły i są wyjątkowo dzielne i odważne.

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, talentów i odwagi. Tego dnia „Misie” odkrywały swoje zdolności, wysłuchały bajki „Psotna Kropeczka” oraz wykonały szereg zadań, takich jak skakanie po kropkach, polowanie na liczbowe kropki oraz odtwarzanie kropeczkowych wzorów. Przedszkolaki poznały też historię dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości. Nauczycielka plastyki przekonała ją, że wystarczy tylko zaufać sobie, podjąć wyzwanie, a można osiągnąć sukces. Po wysłuchaniu tej inspirującej opowieści „Misie” z zapałem i wielkim zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną z kropką w roli głównej. Na zakończenie, zjadły pyszne babeczki w kropki i świetnie bawiły się w fotobudce 😊

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście – policjanci. Funkcjonariuszka policji chętnie opowiedziała przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Na zakończenie dzieci wręczyły policjantom laurkę oraz własnoręcznie przygotowane prace.