W środę 8 lipca dzieci z grupy młodszej przeniosły się na średniowieczny zamek. Poddane zostały tam szeregowi prób sprawdzających, czy posiadają cechy niezbędne do zostania księżniczką i rycerzem. Dziewczynki z gracją chodziły z książką na głowie, z uśmiechem zjadały plasterek cytryny, rozwiązywały bajkowe zagadki ukryte w balonach oraz tańczyły z tiulowymi chustkami. Chłopcy jeździli konno, rzucali kółkiem, walczyli ze strasznym smokiem oraz wzięli udział w turnieju rycerskim. Po dzisiejszych zajęciach pełnych wrażeń, można śmiało stwierdzić, że do naszego przedszkola uczęszczają  prawdziwe księżniczki i odważni rycerze.    

W pierwszym tygodniu wakacji towarzyszyło nam hasło: "W zdrowym ciele zdrowy duch". Czas upłynął nam na zabawach ruchowych i konkurencjach sportowych w sali oraz na podwórku przedszkolnym. 

W ostatnim tygodniu przed wakacjami wcale nie próznowaliśmy. Wręcz przeciwnie! Poznaliśmy zasady bezpiecznego zachowania się podczas wakacyjnych wyjazdów, eksperymentowaliśmy, bawiliśmy się w piratów oraz doskonaliliśmy sprawnośc fizyczną podczas zabaw i ćwiczeń w sali i na podwórku przedszkolnym. To był udany tydzień!

W środę 24 czerwca dzieci z grupy "Muchomorki" pożegnały się z przedszkolem. Po krótkiej części artystycznej, nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i upominków. Wszystkim starszakom życzymu udanych wakacji i samych 5 w szkole.

Lato zbliża się do nas wielkimi krokami. W związku z tym, w mijającym tygodniu poruszaliśmy  tematykę typowo letnią. A co robiliśmy? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia...

Za nami kolejny czerwcowy tydzień wypełniony śmiechem i dobrą zabawą. Starszaki zajmowały się zwierzetami wiejskimi i domowymi, maluchy zaś tworzyły własne ekologiczne zabawki, rozwijając przy tym swoją kreatywność. 

Za nami pierwszy tydzień czerwca, który upłynął naszym przedszkolakom pod znakiem dobrej zabawy. Świętowaliśmy Dzień Dziecka, poznawaliśmy zwyczaje dzieci zamieszkujących różne kontynenty oraz zajmowaliśmy się letnimi sportami.

Za nami pierwszy tydzień pracy i zabawy po powrocie do przedszkola. Jak wyglądał. Spójrzcie sami...

6 marca dzieci wraz z Panią Dyrektor i kucharką przygotowywały zdrowy napój. 

Po uroczystej akademi, dziewczynkom z grupy "Misie" bez wątpienia należał się zasłużony relaks.