Podczas dzisiejszych zajęć "Mise" brały udział w zabawach dydaktycznych doskonalących motorykę małą, spośród których najważniejsze były te kształtujące prawidłowy chwyt. Przedszkolaki przenosiły więc pompony za pomocą szczypiec, układały śnieżynki z patyczków higienicznych oraz nawlekały koraliki na śniezynki z drucików kreatywnych. Nauka jak zwykle łaczyła się ze świetną zabawą.

Podczas dzisiejszych zajęć "Misie" zastanawiały się, w jaki sposób okazywać szacunek swoim dziadkom oraz służyć im pomocą. Zdobytą wiedzę utrwalały odgrywając krótkie scenki, podczas których ustąpiły babci i dziadkowi miejsca w atobusie, pomogły staruszkom przejśc przez ulicę i nieść ciężką torbę, czytały dziadkom bajki oraz przynosiły im herbatkę. Dzięki zajęciom teatralnym, dzieci przezwyciężąły swoją nieśmiałość, uczyły się odpowiedniego zachowania się wobec osób starszych, a przy tym świetnie się bawiły.

Dzieci z grupy „ Biedronki” korzystając z uroków zimy postanowiły pobawić się na śniegu. Wydeptywały ścieżki różnych kształtów, rysowały na śniegu, szukały śladów kolegi i zwierząt. Jednak największą atrakcją było lepienie bałwanków, rzuty śnieżkami do celu i kto dalej rzuci.

Mimo, że mróz szczypał trochę w nos i ręce, to zabawa była wspaniała. 

21 stycznia dzieci z grupy Biedronki świętowały Dzien Babci i Dziadka. Dzieci z tej okazji zśpiewały piosenkę dla babci i dziadka oraz wyrecytowały wiersz z życzeniami. Następnie przygotowały piękne upominki, laurki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały prace dla swoich kochanych babć i dziadków.

"Misie" nie boją się mroźnego powietrza, dlatego Dzień Śniegu spędziły aktywnie na podwórku przedszkolnym. Malowanie śniegu oraz zjeżdzanie z górki na sankach przyniosło dzieciom wiele radości.

Dziś „Misie” świętowały urodziny Kubusia Puchatka. Przeniosły się więc do Stumilowego Lasu, gdzie razem z tygryskiem brykały w workach, wraz z sową rozwiązywały zagadki oraz przyczepiały Kłopouchemu zagubiony ogon. Ćwiczyły też motorykę małą nawijając miodek na rolkę oraz wyjmując miód – ciecz nienewtonowską z miski. Na zakończenie, wykonały sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. To był dzień pełen atrakcji!

W dniu dzisiejszym swoje święto obchodzi Kubuś Puchatek. Oznacza to tylko jedno – wiele atrakcji. W grupie „Pszczółek” nie obyło się bez zagadek, rebusów, zadań matematycznych, zręcznościowych oraz zabaw z chustą. Miłym zakończeniem dnia było „Małe conieco”, czyli degustacja miodku oraz wspólna kolorowanka xxl.

12.01.2021r. Udział dzieci w konkursie plastycznym "W świecie figur geometrycznych" zorganizowanym na terenie przedszkola. Dziecko rozpoznaje i nazywa podstawowe figury geometryczne, tworzy pracę plastyczną, doskonali sprawność manualną. Rozwija wyobraźnię, samodzielnie komopunuje pracę i uczestniczy w konkursach zorganizowanych przez nauczyciela.

I Miejsce Nikola

II Miejsce Gabrysia

III Miejsce HaniaS.

Dziękuję wszystkim za udział w konkursie a zwyciezcom gratuluję!!

P. Ania