W piątkowe przedpołudnie „Misie” zajmowały się letnimi kolorami. Zajęcia zaczęły od kodowania barwnego deszczu i układania tęczy z kolorowych kubeczków. Przedszkolaki zamieniły się w małych badaczy i wykonały kolorowe eksperymenty, takie jak: „Wędrująca woda”, „Tęcza na talerzyku”, „Magia w słoiku” oraz kolorowy deszcz. Najwięcej radości dało im malowanie kolorową pianą. W tym przypadku, stwierdzenie „Brudne dzieci to szczęśliwe dzieci” nabrało prawdziwego znaczenia😊

W dniu dzisiejszym nasze „Pszczółki” przygotowywały pyszne i zdrowe kanapki. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków oraz czapek kucharskich dzieci przystąpiły do pracy. Samodzielnie kroiły warzywa, smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność oraz dbałość o higienę. Okazało się, że naszym milusińskim najlepiej smakowały kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoje porcje z apetytem. Cytując nasze „Pszczółki” – KANAPKI PIERWSZA KLASA 😊

Posiadanie przyjaciela jest dla dzieci, później i dorosłych, bardzo ważne. Nasze „Pszczółki” doskonale o tym wiedzą, dlatego też dzisiejszy dzień całkowicie poświęcony był na wspólne zabawy. Dzień rozpoczęliśmy od pajęczyny przyjaźni, następnie próbowaliśmy przejść przez hula-hop bez rozerwania rąk, a także stworzyliśmy grupowy tunel. Wiele radości przyniosła zabawa w malarza i modela z użyciem folii. Na zakończenie wykonaliśmy również „Drzewo przyjaźni”. Jedno jest pewne - dziś uśmiech nie znikał nam z twarzy.

Podczas dzisiejszych zajęć „Misie” przeniosły się na łąkę. Dzieci przyswoiły sobie nazewnictwo związane z owadami i kwiatami, które możemy na niej spotkać. Wykonały też szereg zadań ukierunkowanych na utrwalenie prawidłowego chwytu oraz doskonalenie precyzji palców, ćwicząc przy tym umiejętności matematyczne, takie jak: klasyfikowanie pająków według koloru, układanie rytmów czy przeliczanie elementów. Na zakończenie wykonały kolorowe i koralikowe „robaczki rozrabiaczki”. Ale było przy tym frajdy!

W dniu dzisiejszym grupa „Pszczółek” wystąpiła z okazji Święta Rodziny. Na uroczystości dzieci zaprezentowały wspaniałe, okolicznościowe wiersze i piosenki. Dzieci wręczyły również przygotowane upominki. Wyraziły tym swoją miłość, wdzięczność i szacunek.

Z okazji Dnia Rodziny "Misie" wystawiły dziś przedsztawienie "Jaś i Małgosia wędrują, dla rodziców prezent szykują". Za ocean miłości i cierpliwości dzieci podziękowały wierszem, tańcem i piosenką swoim kochanym Rodzicom. Wręczyły też mamusiom i tatusiom własnoręcznie wykonane prezenty: naszyjnik z masy porcelanowej oraz breloczek z samochodem. Naszym "Misowym" rodzicom jeszcze raz śpiewamy gromkie STO LAT.

„Uśmiech dziecka największym skarbem…” – w naszym przedszkolu o tym pamiętamy i dla dzieci mnóstwo atrakcji mamy. Dzień Dziecka zaczęliśmy więc świętować już w poniedziałek. Balonowa niespodzianka przyniosła dzieciom moc radości. Wtorek także obfitował w wiele atrakcji. Przedszkolaki na świeżym powietrzu tańczyły, brały udział w konkurencjach sportowych oraz tworzyły duże bańki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, upominków i malowania buziek. Po obiedzie odwiedzili nas niezwykli goście – policjantki z Powiatowej Komendy Policji. To był dzień pełen wrażeń i na pewno zapadnie dzieciom na długo w pamięć.

Sadzenie roślin z dziećmi to zabawa i nauka, która dostarcza wiele radości, o czym dzisiaj przekonały się „Pszczółki”. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem założyły swój ogródek kwiatowy, który będą codziennie pielęgnować. Nasi mali ogrodnicy, po „ciężkiej” pracy, spędzili aktywny czas na placu zabaw, korzystając z pięknej pogody.

„Jem owoce i jarzyny, w nich mieszkają witaminy”. Przedszkolaki wiedzą o tym już od najmłodszych lat, dlatego z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na ustach wzięły się za sadzenie warzywnych i owocowych sadzonek oraz ziół. „Misie” zadbały też o upiększenie swojego tarasu sadząc tam piękne kwiatki. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwują wzrost roślin  oraz uczą się systematycznej ich pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów. „Misie” czekają teraz na efekty swojej pracy…

„Mama i Tata, to mądre główki ,są jak jabłka dwie połówki ..

 Rodzice, to najważniejsze osoby w życiu każdego z nas. Dlatego też, dzieci z grupy „ Biedronki”  w podziękowaniu za ich miłość, cierpliwość, poświęceniei trud jaki wkładają w wychowanie swoich dzieci  zaprezentowały program artystyczny: wiersze, piosenki, taniec. W domu złożyły piękne życzenia  i wręczyły  samodzielnie wykony upominek dla rodziców – Portret rodziny i kwiatek.Wszystkim rodzicom życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wielu chwil przepełnionych radością i dumą. Pragniemy przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności,za wszystko,co zawdzięczają Wam dzieci.