W środę 10 kwietnia w grupie „Muchomorki” odbyły się z udziałem chętnych rodziców warsztaty ozdób świątecznych, podczas których dzieci wykonywały piękne pisanki na kiermasz wielkanocny.

W dniach 16 i 17 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się kiermasz, na którym można było zakupić dekoracje świąteczne wykonane przez dzieci z grup „Muchomorki” i „Żabki”. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na wycieczkę do nadleśnictwa.

We wtorek 16 kwietnia „Muchomorki” udały się na comiesięczne warsztaty literacko-plastyczne do Biblioteki Miejskiej. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały bajki o wielkanocnym baranku oraz wykonały piękne i kolorowe pisanki.

W środę 17 kwietnia „Żabki” samodzielnie i z dużym zaangażowaniem wykonały wielkanocne babeczki, które staną się ozdobą niejednego koszyczka ze święconką.

W środę 3 kwietnia „Biedronki” zamieniły się w pomarańczowe warzywa korzenne, a wszystko za sprawą obchodów Dnia Marchewki. Maluchy wyszukiwały w swojej sali przedmiotów w kolorze pomarańczowym, piły pyszny marchewkowy sok oraz degustowały marchewkę, która kryje w sobie wiele witamin.

We wtorek 2 kwietnia „Żabki” zamieniły się w małych badaczy, a przedmiotem ich badań stało się jajko. Wprowadzeniem do doświadczeń był dla starszaków wiersz J. Brzechwy „Jajko”, a także wyścigi z jajkiem na łyżce. Dzieci szukały odpowiedzi na następujące pytania badawcze: jak odróżnić jajko surowe od ugotowanego? Czy jajko potrafi pływać w słonej wodzie? Miały też okazję spróbować oddzielić białko od żółtka z wykorzystaniem plastikowej butelki oraz obserwować jajko wskakujące do szklanej butelki. Doświadczenia z jajkiem uświadomiły przedszkolakom, że spożywane przez nas napoje takie jak herbata, kawa i coca-cola wpływają na nasze zęby. „Żabki” do tematu jajka podeszły bardzo wnikliwie, dlatego też postanowiły prześwietlić jajko. Ale jak to zrobić, gdy przez skorupkę nic nie widać? Zanurzyły wiec jajko w occie na 24 godziny i osiągnęły efekt, na jakim im zależało. Co więcej, okazało się, że jajko w dotyku zaczęło przypominać miękką piłeczkę.

W poniedziałek 1 kwietnia do grupy „Biedronek” przybył niezwykły gość. Pani Ela poprowadziła z maluchami warsztaty  krepinowych kwiatów. Dzieci pod okiem specjalistki wykonały piękne żółte krokusy.

W piątek 29 marca „Żabki” zamieniły się w małych kucharzy i samodzielnie wykonały wafla z masa krówkową. Degustacja przyniosła starszakom najwięcej frajdy. Ale było pysznie!

W piątek 15 marca w grupie „Biedronki” obchodziliśmy „Dzień psa”. Dzieci zaprezentowały  przyniesione ze sobą maskotki. Z zaciekawieniem wysłuchały też bajki o swoich milusińskich. Dowiedziały się, jak należy się nimi opiekować. Układały obrazki z rozciętych elementów, tworzyły historyjkę i kolorowały psa.

W środę 27 marca „Biedronki” rozmawiały o pracy ogrodnika. Dzieci z najmłodszej grupy poznały nazwy narzędzi ogrodniczych oraz spróbowały swoich sił jako ogrodnik sadząc cebulki. Z niecierpliwością czekają już na efekty swojej pracy.