Z racji tego, iż wszyscy znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji, proponujemy stworzenie regulaminu domowego. Opracowanie takich reguł może znacząco poprawić atmosferę, uporządkować wzajemne relacje między rodzicami i dziećmi oraz zachęcić do wypełniania rodzinnych obowiązków. Ważne, aby podczas spisywania domowego regulaminu obecni byli wszyscy członkowie rodziny.

Co możemy zawrzeć w naszym domowym regulaminie:

  1. Reguły domowego współżycia – czyli to, co absolutnie zabronione dla wszystkich, nie tylko dla dzieci.
  2. Obowiązki dzieci i dorosłych - dzieci zdecydowanie chętniej dostosują się do reguł, gdy będą one również dotyczyć dorosłych.
  3. Warto zapisać w nim nie tylko obowiązki, ale również przywileje.

Serdecznie zachęcamy do stworzenia własnego regulaminu wraz z naszymi przedszkolakami. Poniżej załączamy przykładowy regulamin domowy oraz przygotowane wzory do samodzielnego uzupełnienia i udekorowania.

Gotowy regulamin powinien zawisnąć w dobrze widocznym miejscu, aby można było się do niego odnieść w trudnej sytuacji, chociaż mamy nadzieję, że będzie ich niewiele.. 😊

Zalecamy również systematycznie odwiedzać stronę internetową po codzienną dawkę inspiracji, do zobaczenia już jutro!