W dniu dzisiejszym zachęcamy do wykorzystania podczas zabaw z dziećmi skarbów ukrytych w naszych domach. Wbrew pozorom każdy z nas ma ich całkiem sporo.

SZLACZKI

Na początek zachęcamy do ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz precyzji ruchów, a więc.. poeksperymentujmy ze szlaczkami. Wystarczy jedynie karton, czarny pisak i garść guzików lub makaron.

                                                     

 

MEMO DOTYKOWE

Kolejna propozycja to memo dotykowe. Czego potrzebujemy? Zakrętek od słoików oraz kilka przedmiotów o różnych fakturach, może to być – folia bąbelkowa, gąbka do mycia naczyń, karbowana tektura, fasola i wiele, wiele innych. Warto zapytać dzieci o zdanie – zapewniamy, że to one będą miały najciekawsze pomysły. Wszystkie z odnalezionych przez nas elementów przyklejamy do zakrętek, następnie zakrywamy oczy i wtedy zaczyna się zabawa.. 

 

DMUCHAJKA

Zabawka o ogromnych wartościach logopedycznych - dmuchajka. Zapewniamy, że szczególnie przypadnie do gustu dzieciom i wywoła na ich twarzach uśmiech. Będziemy potrzebować jedynie plastikowego kubeczka, słomki oraz rękawiczki jednorazowej, a także kilka elementów do dekoracji, w zależności od tego, co chcemy stworzyć. Poniżej prezentujemy wiosenny bukiet oraz zajączka.

 

EKSPERYMENTY

Na zakończenie to, co dzieci lubią najbardziej, czyli… eksperymenty. Prezentujemy dwa proste przepisy i gwarantujemy bardzo dużo frajdy, nie tylko dla najmłodszych😊

 

Zostawiamy również karty pracy do wyklejania plasteliną, miłej zabawy!