Kochane „Misie”!

Dzisiaj czekają na Was zabawy matematyczne z nakrętkami. Jeśli nie macie ich w domu, nie martwcie się, możecie je zamienić na kolorowe klocki. Jesteście gotowi? To zaczynamy.

Najpierw sprawdzę, czy pamiętacie, jak nazywają się podstawowe figury geometryczne. Co to za figury?

 

Brawo! Bardzo dobrze poradziliście sobie z tym zadaniem. Teraz spróbujcie ułożyć te figury z nakrętek, najpierw po śladzie, a później samodzielnie. Prawda, że łatwe?

 

Przygotujcie się na układanie nakrętkowych gąsienic. Wytnijcie po linii kolorowe gąsienice albo pokolorujcie te czarno-białe, pamiętając, aby użyć takich kolorów, jakie mają posiadane przez Was nakrętki.  Następnie, kontynuujcie za pomocą nakrętek barwny rytm przedstawiony na gąsienicach.

 

A tutaj macie wzory gąsiennic:

 

Przyszedł czas na zabawę logopedyczną. Poproś mamę albo tatę o przygotowanie nakrętki, plasteliny, wykałaczki oraz trójkąta wyciętego z papieru. Z tych materiałów wykonacie łódkę. Wystarczy przekuć trójkąt wykałaczką i już mamy maszt. Następnie zróbcie kulkę z plasteliny i przyklejcie do nakrętki. Do plasteliny przymocujcie maszt i łódka gotowa. Teraz wystarczy położyć ją w misce wypełnionej wodą. Spróbujcie dmuchając na łódkę doprowadzić ją na drugą stronę naczynia.

 

 

Dobrze Wam poszło, więc zasłużyliście na zabawę zręcznościową. Musicie jednak wytężyć swoją wyobraźnię. Nasze nakrętki wrzucamy do miski z wodą i wyobrażamy sobie, że zamieniły się w rybki. Wystarczy poprosić mamę albo tatę o sitko, małą miseczkę i już możecie rozpocząć łowienie ryb. A może zaprosicie do zabawy rodzica i sprawdzicie, kto złowi więcej ryb?

 

A może spróbujecie zrobić z nakrętek wiosenną pracę plastyczną? Poproście mamę i tatę o kartkę, klej i kredki. Najpierw ułóżcie z nakrętek kwiatka, a potem przyklejcie go do kartki. Pozostało Wam już dorysować łodyżkę, przykleić zielona nakrętkę jako listek i kwiatuszek gotowy. Ładny, prawda?

 

Znacie zabawę w kółko – krzyżyk? Jeśli tak, to możecie ją przygotować z nakrętek. Poproście mamę albo tatę o pomoc w narysowaniu planszy na papierowym talerzyku albo kartce papieru. Sami namalujcie flamastrem na nakrętkach kółko i krzyżyk. Już możecie zacząć grać z rodzicami. Ciekawe, kto wygra?

 

Mam nadzieję, że dobrze bawiliście się dziś nakrętkami. Jutro zapraszam na kolejna dawkę inspiracji, tym razem w kolorach tęczy.