Witam w kolejnym dniu? Jak Wam poszły wczorajsze ćwiczenia matematyczne? Jestem pewna, że wspaniale! Dziś będzie troszkę inaczej, bo chciałabym zaprosić Was i Waszych rodziców na rodzinną gimnastykę. Ubierzcie się wygodnie i zaczynamy 😊

„Razem z mamą”

Bożena Forma

Zawsze bardzo wcześnie rano
gimnastykę robię z mamą.
Abym nigdy nie chorował,
od małego się hartował.

Przysiad, podskok, obrót wkoło
i na rolkach mkniemy w dal.
Z mamą śmieję się wesoło,
planty, droga no i park.

Pachną kwiaty, park nas wita
szumem drzew i śpiewem ptaków.
Z mamą jazda wyśmienita,
spróbuj także, przedszkolaku.

 

A ja jestem ciekawa: Komu zdarza się ćwiczyć z rodzicami? Jeśli nigdy tego nie robiliście – dzisiaj będzie świetna okazja😊

 

Na początek rozgrzewka, zobaczcie jak super ćwiczy mama Ania i jej córka Lenka. Zaproście swoich rodziców do zabawy i zaczynamy:

https://www.youtube.com/watch?v=Ip4tmGx6FSg&amp=&t=174s

 

A teraz sprawdzimy Wasze zaufanie. Czas na spacer po mieszkaniu. Ale zaraz, zaraz.. Najpierw rodzic musi zamknąć oczy (możecie je zawiązać chustką) i pozwala się prowadzić, a następnie czas na zamianę ról. Pamiętajcie, bądźcie ostrożni.

 

A może tor przeszkód? Wykorzystajcie to, co macie w domu. Mogą to być wielkie kartony przez środek, po których trzeba się przeczołgać, poduszki, po których trzeba skakać, butelki, które należy omijać, czy krzesła, na które trzeba się wspinać.

 

Super opcją jest również zabawa „Mały ninja”. Wystarczy zaplątać sznurek czy włóczkę o stół i krzesła, by stworzyć niełatwy do przejścia tor. Ciekawa jestem, komu lepiej pójdzie.

Przyszedł czas na wyścig żółwi. Wsypcie do woreczka groch lub kaszę. Następnie ustalcie gdzie jest start. Połóżcie na plecach balast w formie woreczka i sprawdźcie, kto porusza się na czworaka szybciej. Gdy woreczek spadnie zaczynamy od miejsca dokąd żółw dotarł. Powodzenia 😊

 

A teraz czas na zabawę „Lustro”. Usiądźcie naprzeciwko siebie. Najpierw Wy naśladujcie wszystkie ruchy rodziców, a potem zamiana ról. Zabawę można urozmaicić robieniem śmiesznym min, co świetnie wyćwiczy mięśnie twarzy.

 

A skoro już jesteśmy w tym temacie, przyszedł czas na ćwiczenia… buzi i języka. Wykorzystajcie poniższe plansze.

 

Skoro nasza buzia i język są już super wyćwiczone sprawdźmy, kto z Was ma bujniejszą wyobraźnię. Czas na zabawę „Kłamiemy na potęgę”. Pamiętajcie jednak, że te kłamstwa wymyślacie tylko na potrzeby zabawy, a na co dzień mówimy tylko prawdę!

Skoro znamy już zasady, musicie nawzajem zadawać przeróżne pytania np. „Co robisz?”„Co czujesz?”„Co widzisz?” I teraz kłamiecie np. „Latam na paralotni” lub „Czuję zapach bananów i pomarańczy”.

 

A może teraz coś na ćwiczenia równowagi. Rozłóżcie na podłodze skakankę lub sznurek i sprawdźcie komu lepiej pójdzie przejście po wybiegu. Pamiętajcie – plecy proste, głowa wysoko, krok pełen godności wzdłuż linii, stawiając stopy na krzyż.

 

Na koniec propozycja pracy plastycznej z wykorzystaniem plasteliny – kwiat dla mamy (lub taty) w podziękowaniu za wspólną gimnastykę oraz kilka kart pracy, do jutra kochani 😊