Kochane dzieci, dziś zaproszę Was w magiczny świat. Dlaczego magiczny? Bo za pomocą zwykłych rzeczy wyczarujemy coś niesamowitego. Część z propozycji wykonywaliśmy wspólnie w przedszkolu, ale jest to dobry moment, aby powtórzyć je w domu. Wybierzcie sobie które z nich najbardziej Wam się podobają i do dzieła. Poproście o pomoc mamę, która Wam na pewno chętnie pomoże, bo przecież to Wasza prywatna czarodziejka 😊

„Moja mama”

Moja mama - czarodziejka
swym figlarnym okiem zerka
i uśmiecha ciągle się
przy niej nigdy nie jest źle.

Na kolano me rozbite
zna sposoby znakomite,
by odpędzić złego ducha,
tu popuka, tam popuka.

I przed snem opowie bajkę,
lub zanuci kołysankę
zaraz sen przychodzi już,
a z nim ogród pełen róż.

Moja mama czarodziejka
co figlarnym okiem zerka
wyczaruje piękny świat
jest z czarami za pan brat.

 

A teraz przez chwilę się zastanówcie: dlaczego mama nazywana jest czarodziejką?

 

Na początek zachęcam do stworzenia obrazów za pomocą piany. Będziecie potrzebować jedynie:

 • kartkę
 • kilka szklanek
 • wodę
 • płyn do mycia naczyń
 • słomki
 • farby lub barwniki

Do szklanek z wodą nalewamy odrobinę płynu do naczyń oraz farby i barwnika. Dokładnie mieszamy, a następnie mocno dmuchamy tworząc olbrzymie ilości kolorowej piany. Zabawę warto wykonać na zewnątrz, aby uniknąć zabrudzeń w domu.

Link do zabawy: https://www.youtube.com/watch?v=wBb6StzmAc4&feature=youtu.be

 

A skoro wyszliśmy już na podwórko możemy również odrysowywać cienie. Potrzebujecie jedynie:

 • ulubione zabawki
 • kartkę
 • kredki lub pisak
 • dużo słońca

Świetna zabawa gwarantowana, a przy okazji poćwiczycie Wasze zdolności manualne. Jak już odrysujecie kontur możecie dowolnie go pokolorować i stworzyć ciekawą ilustrację. Jestem ciekawa czyj obrazek będzie ciekawszy – Wasz czy rodziców? Do dzieła zuchy!

Link do zabawy: https://www.youtube.com/watch?v=weWjiEKXz-I&feature=youtu.be

 

A teraz coś na wypadek brzydkiej pogody – piankolina. Zapewniam, zabawa na cały dzień gwarantowana. Czego potrzebujemy?

 • mąka ziemniaczana
 • pianka do golenia
 • odrobina płynu do mycia naczyń

Łączymy wszystkie składniki (indywidualnie dostosowujemy ilość – im więcej składników, tym więcej piankoliny). Jeśli wolimy kolorową piankolinę – wystarczy dodać barwniki.

Link do zabawy: https://www.youtube.com/watch?v=w_cupttsuJg&feature=youtu.be

 

A może ktoś ma ochotę na masę balonową? Nic prostszego! Wystarczy:

 • biały klej w płynie
 • żel do prania
 • pianka do golenia

Po wymieszaniu tworzy się masa, która świetnie nadaje się do robienia wielkich balonów.

Link do zabawy: https://www.youtube.com/watch?v=yfbOkfm-i18&t=37s

 

A teraz coś dla osób, które preferują tradycyjne zabawy. Zachęcam do stworzenia wielkiego rodzinnego rysunku. Potrzebujecie jedynie wielkiego kawałka papieru. Podzielcie go po równej części dla każdego członka rodziny. A potem wymyślcie temat, np. „moje największe marzenie” i do dzieła. Nie zapomnijcie również na koniec go omówić. Schowajcie w bezpieczne miejsce, a po kilku latach będzie wspaniałą pamiątką.

 

Zachęcam do codziennej aktywności fizycznej. Dziś możecie poćwiczyć z mamą Karoliną i córką Alicją. Powodzenia!

Link do ćwiczeń: https://www.youtube.com/watch?v=FacAJxiIzh4

 

Nie zapomnijcie również o gimnastyce buzi i języka.

{galery}karolinagbij{/gallery}

 

A na koniec kilka kart pracy. Pamiętajcie, w tym tygodniu skupiamy się przede wszystkim na wspólnym spędzaniu czasu. Także przytulcie swoich rodziców, powiedzcie jak bardzo ich kochacie i do zobaczenia jutro! 😊