Kochane Misie!

Przed nami ostatnia podróż w tym tygodniu. Jesteście gotowi na zdobywanie Europy? Tak, to wyruszamy pociągiem. Ale najpierw przypomnijmy sobie naszą rymowankę. Jestem pewna, że już ją doskonale pamiętacie.

Polska leży w Europie, to przedszkolak mały wie.
Aby poznać inne kraje, na wycieczkę jechać chce.

Aby dotrzeć do ostatniego kraju musicie zamienić się w wagoniki pociągu. Gdy Wasza mama albo tata wypowiedzą słowo „wagoniki” poruszajcie się po dywanie naśladując ruchy kół oraz wypowiadając głoski „tuf, tuf, tuf, puf, puf, puf”. Gdy padnie hasło „uwaga” szybko podnieście rękę do góry mówiąc głoskę „uuuuuuu”.

 

Nasz pociąg zatrzymał się na peronie. Gdzie jesteśmy? To nasz sąsiad – Niemcy. Spójrzcie na plansze poniżej. Poproście mamę albo tatę, aby pokazali Wam na mapie, gdzie w Europie położone są Niemcy. Czy to daleko od Polski? Jak wygląda flaga Niemiec? Jakie kolory się na niej znajdują?

 

Z Niemiec pochodzi wiele marek samochodów. Jakich? Spójrzcie na poniższe plansze, a się przekonacie.

 

Zagrajmy teraz w grę z samochodami w roli głównej. Poproście mamę albo tatę, aby przeczytali Wam zagadkę, a Wy zaznaczcie odpowiedni kolor auta. Gotowi? To zaczynamy.

https://view.genial.ly/5ebd07d09d821b0d1e7746f9/learning-experience-challenges-jakiego-koloru-jest-samochod

 

Wykonajmy teraz auto z rolki po papierze toaletowym, którym wyruszymy w dalszą drogę. Poza rolką, potrzebujecie: kolorowy papier, nożyczki, klej, pędzel i farby. Na początku będziecie potrzebować pomocy mamy albo taty. Poproście, aby wycięli Wam otwór w rolce, jak widać to na zdjęciu. To jak będzie wyglądał Wasz samochód zależy już teraz tylko od Was. Pomalujcie auto Waszym ulubionym kolorem. Gdy wyschnie, wytnijcie cztery koła i doklejcie do niego. Możecie je dowolnie ozdobić, wyciętymi elementami.  Jak podoba się Wam auto? Czy jest gotowe, aby wyruszyć w dalszą drogę?

 

Dojechaliśmy do Bramy Brandenburskiej. Jest to najbardziej znany symbol Berlina – stolicy Niemiec. Zabytkowa budowla zaprojektowana przez niemieckiego architekta pochodzącego z Kamiennej Góry. Może spróbujecie zbudować Bramę Brandenburską z klocków. Powodzenia!

 

Zapraszam Was do baśniowego świta Braci Grimm! Bracia Grimm to pochodzący z Niemiec autorzy wielu popularnych baśni. Jakich? Dowiecie się układając puzzle.

 

Na zakończenie, poruszamy się trochę z bohaterami baśni Braci Grimm.

 

To już koniec naszych podróży. Bawcie się dobrze! Do zobaczenia w poniedziałek!