Kochane dzieci, ten tydzień upłynął nam bardzo rodzinnie. Każda rodzina ma wyjątkowe dla siebie dni w roku. Najczęściej są to urodziny/imieniny jej członków, rocznice lub inne ważne wydarzenia. Odpowiedzcie na pytanie: Jakie są istotne wydarzenia dla Twojej rodziny i jak je świętujesz?

Dziś jest ważny dzień dla wszystkich rodzin, ponieważ 15 maja obchodzimy Dzień Rodziny.

 

Było już trochę wspólnej matematyki, gimnastyki oraz wspólnych zabaw. Dzień Rodziny natomiast spędzimy śpiewająco.

Zacznijcie od zaśpiewania piosenki, która towarzyszyła nam w tym tygodniu:

https://www.youtube.com/watch?v=zC9jbgmeoLc

 

A teraz spróbujcie wystukać rytm refrenu powyższej piosenki. Możecie do tego użyć drewnianych łyżek, możecie go wyklaskać lub wytupać, powodzenia😊

Poproście również rodziców, aby wyklaskali lub wytuptali dowolny rytm, a Wy spróbujcie go odtworzyć.

 

A teraz na chwilę się zatrzymajmy. Opowiedzcie co robią osoby na obrazku poniżej?

 

A teraz trochę ruchu. Wykonujcie ruchy zgodnie ze słowami piosenki.

Link do piosenki: https://www.youtube.com/watch?time_continue=46&v=dqk_IongIzI&feature=emb_logo

 

A może prosta zabawa muzyczna do której będziecie potrzebować jedynie buciki?

Link do zabawy: https://www.youtube.com/watch?v=BsUGYvBZRuU

 

Czas na zabawę „Ukryte dźwięki”. W tej zabawie wykorzystujemy telefon lub przenośny odtwarzacz muzyki, np głośnik na bluetooth. Poproście rodziców, aby schowali telefon lub głośnik w dowolnym miejscu i cicho puścili piosenkę. Waszym zadaniem jest słuchać uważnie i odnaleźć ukryte urządzenie. A może uda Wam się również powiedzieć co to był za utwór?

 

Teraz propozycja zabawy „Pudełko”. Przygotujcie pudełko z zamknięciem i poproście rodziców, aby schowali w nim jakieś przedmioty. Waszym zadaniem jest potrząsać pudełkiem i odgadnąć co się w nich znajduje.

 

A teraz czas na koncert. Spróbujcie zagrać na pianinie online. Wystarczy, że wejdziecie w link: https://kidmons.com/game/piano-online/

 

A może komuś uda się zagrać utwór „Wlazł kotek na płotek”? Zostawiam planszę z zapisem graficznym.

 

A teraz prosta zabawa „Grające szklanki”. Czego potrzebujemy?

  • kilka szklanek (najlepiej takie same)
  • woda
  • łyżeczki
  • sznurek
  • taśma

Aby zacząć zabawę nalewamy do szklanek różne ilości wody. Do łyżeczki na końcu przyklejamy taśmą sznureczki. Następnie delikatnie uderzamy o brzegi szklanek i nasłuchujemy wydobywających się dźwięków. Posłuchajcie uważnie i odpowiedzcie na pytanie: Czy ilość wody w szklankach ma wpływ na rodzaj wydawanych dźwięków?

 

Jeszcze tylko propozycja pracy plastycznej i kilka kart pracy, do zobaczenia w poniedziałek! 😊