Witam Was Pszczółki w kolejnym dniu. Witam również Wasze Mamusie, bo dziś ich święto – dzień szczęśliwy i pełen uroku. Zaczniemy od pierwszego zadania – uściśnijcie Mamusie jak najmocniej i powiedzcie im jak bardzo je kochacie!

 

Jak już poranna dawka przytulania załatwiona, czas na gimnastykę. Zaproście swoją Mamę do wspólnych ćwiczeń z Lulisią i Lulitulisiami.

Link: https://www.youtube.com/watch?time_continue=196&v=9iOLdoHhLpc&feature=emb_logo

 

Zmęczeni? Odpocznijcie przy piosence, którą podziękujemy naszym Mamom za wszystko co robią.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=PUKVc5rddaA

Mama uśmiecha się ciepło jak słonko
Mama nas zawsze przytuli
Bajkę opowie pogłaszcze po głowie
I dziurę zaszyje w koszuli

Ref. Niech nam żyją wszystkie mamy
Dziś życzenia im składamy
Bo tak bardzo je kochamy
Całujemy i ściskamy

Mama nie gniewa się nigdy na dzieci
Zawsze o nich pamięta
Ty też dla mamy bądź taki kochany
Na co dzień nie tylko w święta

Ref. Niech nam żyją wszystkie mamy
Dziś życzenia im składamy
Bo tak bardzo je kochamy
Całujemy i ściskamy x2

 

A teraz sprawdźmy, czy dobrze znacie swoje mamy. Poniżej znajduje się książeczka, którą możecie wydrukować, a następnie wspólnie uzupełnić (większość rzeczy możecie samodzielnie narysować). W uzupełnionych kartkach użyjcie dziurkacza i połączcie je za pomocą wstążeczki. Prezent gotowy 😊

 

Zobaczmy, czy uda Wam się prawidłowo odpowiedzieć na poniższe pytania. Czas na quiz „Czy znasz swoją mamę”. Odpowiedzcie na poniższe pytania:

  • Jak ma na imię najlepsza koleżanka Mamy?
  • Jaki jest jej ulubiony serial/film?
  • Jakie ciasto udaje się Twojej Mamie najbardziej?
  • W jakiej pracy domowej najczęściej pomagasz Mamie?
  • Jak Mama odpoczywa?
  • Co Mama robi najlepiej?

 

Przyszedł czas na wspólną zabawę „Łaskotanie na dywanie”. Najpierw na podłodze kładzie się Mama, a Wy dotkacie palcami jej nóg, rąk, żeber, tak aby znaleźć miejsce, w których ma łaskotki. Zadaniem Mamy jest zachowanie powagi, a kiedy nie wytrzyma i roześmieje się, następuje zamiana ról. Dużo śmiechu gwarantowane!

 

Jak już łaskotanie mamy za sobą, czas na „Wojnę na miny”. Stańcie naprzeciw siebie. Jedno z Was musi zacząć zmieniać wyraz twarzy, robiąc różne miny. Druga osoba musi je, w miarę wiernie, powtarzać. Po jakimś czasie zamieńcie się rolami.

 

A może jeszcze bardziej poćwiczymy Waszą spostrzegawczość przez zabawę „Znajdź różnicę”. Podczas gdy Wy, drogie Pszczółki, zamkniecie oczy – Wasze mamy muszą zamienić trzy szczegóły w swoim wyglądzie (np. zdjąć pierścionek, podwinąć rękaw). Spróbujcie teraz odgadnąć, jakie szczegóły zmieniła Wasza mama. Jeśli Wam się uda następuje zamiana rolami.

 

A na koniec poproście tatę, rodzeństwo lub babcię i wspólnie wykonajcie dziś pyszną kolację dla swojej Mamy.

 

Pamiętajcie również, że to święto Mamy, więc pomagajcie jej w codziennych czynnościach. My ze swojej strony pragniemy złożyć wszystkim Mamusiom serdeczne życzenia: zdrowia, szczęścia i powodzenia.

 

W ramach pracy plastycznej zachęcam do stworzenia bukietu dla mamy. Podpowiedź, jak to zrobić znajdziecie na stronie: https://fiorelki.pl/w-co-sie-bawic/bukiet-kwiatow-dla-mamy-czyli-kreatywna-wyklejanka/

 

I oczywiście kilka kart pracy dla wytrwałych. Spędźcie wspólnie ten piękny dzień, a my widzimy się już jutro 😊