Kochane Misie!

Dzisiejsze zajęcia zaczniemy od zabawy, do której koniecznie zaproście mamę albo tatę. Stańcie z rodzicem twarzami do siebie  i opowiedzcie mu, co Was różni (np. wzrost, kolor oczu, kolor włosów), a co sprawia, że jesteście do siebie podobni. Teraz Wasza mama albo tata stanie się lustrem i będzie powtarzać Wasze ruchy. Czas na zmianę partnera, teraz Wy naśladujcie ruchy Waszego rodzica. Podobała Wam się zabawa? Zastanówcie się, czy zaobserwowane przez Was różnice miały wpływ na przebieg zabawy? Bawiliście się z ich powodu gorzej?

 

Dzieci na całym świecie uwielbiają się bawić, mimo że tak wiele je różni. Spójrzcie na plansze i poznajcie swoich kolegów z różnych stron świata.

 

Sprawdźmy, czy zapamiętaliście jak wyglądają domy waszych rówieśników z innych kontynentów. Zagrajcie w grę „Dzieci świata i ich domy”. Powodzenia!

https://view.genial.ly/5ecd6024f568220d50756ca3/learning-experience-challenges-dzieci-swiata-i-ich-domy

 

Czas na ćwiczenie pamięci. Zagracie w memory, w których będziecie łączyć w pary obrazki przedstawiające dzieci różnych narodowości. Jestem pewna, że uda Wam się odnaleźć wszystkie pary.

https://learningapps.org/display?v=p9hzknaav20

 

Mimo, że dzieci różnią się między sobą, to wszystkie potrzebują miłości i lubią się przytulać. Poproście mamę albo tatę, aby włączyli wam naszą piosenkę tygodnia „Jesteśmy dziećmi”. Słuchając utworu tańczcie swobodnie, jednak gdy rodzic zatrzyma muzykę podbiegnijcie do niego szybko i mocno przytulcie.

https://www.youtube.com/watch?v=7K3_mSb1zRQ

 

Nie dla wszystkich jest oczywiste, że nasze „Dzień dobry!”, choć miłe i przyjazne, nie dla każdego na świecie będzie zrozumiałe. Spójrzcie na poniższe plansze, a dowiecie się, jak witają się ludzie z różnych stron świata. Koniecznie przywitajcie się tak z Waszymi rodzicami.

 

Przyszła pora na pracę plastyczną. Będziecie potrzebować: białą kartkę, koło wycięte z folii bąbelkowej, pędzel, farby i czarny flamaster. Pomalujcie niebieską i zieloną farbą folię bąbelkową i odbijcie na kartce – to będzie nasza planeta Ziemia. Nie martwcie się, jeśli nie macie folii bąbelkowej. Narysujcie koło flamastrem i pomalujcie go farbami. Poproście mamę albo tatę, aby pomalowali Wam paluszki farbami w kolorach ludzkiej skóry i odbijcie je wokół kuli ziemskiej. Gdy farba wyschnie dorysujcie odbitym palcom oczy, nosy, usta, włosy i ręce. Nasza praca „Dzieci świata” jest gotowa. Podoba się Wam? 

 

Na zakończenie zapraszam Was na gimnastykę z cyklu „Sprintem do maratonu” z Dawidkiem i jego mamą. Ćwiczcie dokładnie i do jutra!

https://www.youtube.com/watch?v=-pmG45LdGKw