Kochane „Misie”!

Dziś czeka na Was wyprawa do krainy emocji. Na początku sprawdzimy, czy rozpoznajecie emocje na buziach dzieci przedstawionych na planszach. Nie martwcie się, jeśli nie znacie odpowiedzi, mamusia albo tatuś chętnie Wam pomogą. Pamiętajcie, aby nazwę każdej emocji podzielić na sylaby.

 

Ciekawe, czy potraficie wyrażać swoją twarzą emocje? Poproście rodzica o lusterko. Pokażcie, jak wyglądają wasze buzie, gdy są radosne. Obejrzyjcie się w lusterkach. A jak wyglądają, gdy się złościcie? A gdy czegoś się boicie, jakie macie miny? A kiedy jesteście smutni? Koniecznie sprawdźcie w lusterkach, czy dobrze wykonaliście zadanie.

 

Nauczenie się rozpoznawania i nazywania tego, co czujemy, jest ważne. Każda emocja jest dobre. Są uczucia łatwiejsze, przyjemniejsze, a także takie, które są mniej przyjemne. Jednak wszystkie emocje są nam potrzebne.

Koniecznie opowiedzcie teraz swoim rodzicom jak się dzisiaj czujecie. Mam nadzieję, że jesteście szczęśliwi! Zapraszam Was więc do tańca do piosenki „Jeśli jesteś dziś szczęśliwy”.

https://www.youtube.com/watch?v=az7AZ2La6g4

 

Zastanówcie się teraz i opowiedzcie rodzicom, jak się czujecie gdy:

  • rodzice Was chwalą,
  • ktoś sprawia Wam przykrość,
  • jesteście głodni,
  • dostaniecie prezent,
  • ktoś przyłapie Was na kłamstwie,
  • boli Was ząb,
  • boicie się dużego psa.

 

Sporo już wiecie o emocjach, przyszedł więc czas na wyprawę do Krainy Emocji. Chwyćcie więc za kierownicę swego auta i ruszajcie w drogę. Według własnego pomysłu naśladujcie sposób zachowania ludzi zamieszkujących trzy krainy: smutku złości i radości. W podróży towarzyszyć będzie Wam muzyka: https://www.youtube.com/watch?v=hGV-MRdcQOE.

Podczas podróży samochodem nagle robi się ciemno, słońce przestaje świecić, a świat staje się  szary i ponury. Dotarliśmy do Smutnej Krainy. Ludzie chodzą tutaj markotni, ze spuszczonymi głowami, ocierają łzy. Nie podoba się Wam w tej krainie? Dobrze, ruszamy więc dalej. Oj, musimy przyspieszyć. W oddali słychać błyskawice, a niebo staje się czerwone. Znaleźliśmy się w Krainie Złości. Jej mieszkańcy tupią nogami, obrażają się,  zaciskają pięści i mają groźne miny. Często się kłócą, nie potrafią się razem bawić. Podoba się Wam w tej krainie? Czas ruszyć w dalszą drogę. Musimy przyspieszyć, bo zbliża się burza. Ale co to? Nagle na niebie pojawia się słońce, a świat staje się jasny i kolorowy. To Kraina Radości. Jej mieszkańcy uśmiechają się do siebie, machają, tańczą i podskakują. Może zostaniemy tu na dłużej?

 

Czas na grę. Jestem pewna, że uda Wam się rozpoznać emocje przedstawione na zdjęciach. Powodzenia!

https://view.genial.ly/5ecff5c1dbd44e121590eace/learning-experience-challenges-jaka-to-emocja

 

Na zakończenie praca plastyczna. Do wykonania zwariowanych emocji potrzebujecie: białej kartki, farb akwareli, pędzelka, pojemniczka z wodą, słomki do napojów i flamastrów. Nałóżcie rozwodnioną farbę na kartkę i dmuchajcie na nią przez słomkę. Następnie dorysujcie oczy, buźki, nogi i ręce. Podoba Wam się praca?

 

Pozdrawiam! Życzę Wam miłego weekendu!