Kochane Misie!

Dziś obchodzimy Dzień Dziecka – święto dzieci na całym świecie. Jest to najbardziej wyjątkowy dzień w roku, ale także w przedszkolu.  W związku z tym, czeka na Was dziś nie nauka, lecz zabawa i doświadczenia. Gotowi? To zaczynamy!

 

Zaczniemy dziś od zabawy sensorycznej. Będziecie do niej potrzebować: różnych przedmiotów, flamastra, kartki, dużego pojemnika lub pudełka, piasku czy ryżu. Wybierzcie sobie niewielkie przedmioty w swoim pokoju. Odrysujcie ich kształt na kartce czarnym flamastrem. Następnie wrzućcie je do pudełka i zasypcie ryżem albo piaskiem. Teraz zaczyna się prawdziwa zabawa. Odszukajcie przedmioty w pudełku i umieście na odpowiednim miejscu na kartce. Miłej zabawy!

 

Wszystkie dzieci kochają bańki mydlane, ale czy próbowaliście kiedyś zrobić bańkę w bańce. Dziś macie do tego wspaniałą okazję. Jak to zrobić? Już tłumaczę…

Przygotujcie sobie: szklankę z wodą, cukier, płyn do mycia naczyń, łyżkę i słomkę. do szklanki z wodą dodajcie 1 łyżkę cukru i dokładnie mieszajcie. Następnie  wsypcie 2 łyżki płynu do mycia naczyń i ponownie wymieszajcie. Zwilżamy blat stołu powstała miksturą, a następnie moczymy w mieszance słomkę i dmuchamy słomką bańki blisko stołu.

 

Czas na zabawę ruchową w „Klamerkowego berka”. Do zabawy będziecie potrzebować klamerek i partnerów do zabawy: mamę, tatę, brata czy siostrę. Każdy uczestnik przypina sobie po 6 klamerek. Można je przypiąć do rękawa, nogawki, paska… możliwości jest wiele. Na hasło „Start!” spróbujcie odczepić innym uczestnikom zabawy klamerki i przy tym nie stracić swoich. Pamiętajcie, liczy się spryt, szybkość działania i zwinność. Wygrywa ta osoba, która na koniec zabawy ma najwięcej klamerek.

 

Lubicie doświadczenia? To dobrze, bo czas na kolejny eksperyment „Tańczący olej”. Wszystkie składniki na pewno odnajdziecie w swojej kuchni. Przygotujcie: szklankę wypełnioną wodą (3/4 wysokości), olej, kakao, sól. Do szklanki z wodą, wlejcie olej i dosypcie kakao. Górna część została pięknie zabarwiona, teraz sprawdźcie co się będzie działo kiedy wsypiecie sól? Efekt z pewnością Wam się spodoba!

 

Lubicie magiczne sztuczki? Trochę magii będzie miała w sobie nasza dzisiejsza zabawa plastyczna. Przygotujcie ręcznik papierowy, kolorowe flamastry i pojemnik z wodą. Złóżcie listek ręcznika na pół. Na jednej połowie namaluj obrazek czarnym flamastrem. Otwórz ręcznik. Czy flamaster odbił się na drugiej połowie? Tak, to dobrze. Pomalujcie go teraz flamastrami. Złóżcie ponownie ręcznik na pół i pokażcie czarno-biały obrazek członkowi rodziny, który nie widział procesu jego tworzenia. Wystarczy zamoczyć ręcznik w pojemniku z wodą i zacznie się magia… podobało się Wam?

 

Pora na zabawy przy muzyce.

https://www.youtube.com/watch?v=LNouuY9zrKQ

https://www.youtube.com/watch?v=5MV6cCSj_vg

 

Na zakończenie coś, co małe „Misie” bardzo lubią, a więc puzzle. Dziś ich tematem stały się zabawki. Po ułożeniu obrazka, koniecznie podzielcie jego nazwę na sylaby. Jestem pewna, że świetnie sobie poradzicie.

 

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka moje „Misie”.   Cieszcie się jak najdłużej wspaniałą przygodą, jaką jest Wasze dzieciństwo. Przesyłam pozdrowienia i moc uścisków.

Pani Patrycja