Kochane Misie!

Dziś wyruszymy w kolejną podróż. Jesteście ciekawi, gdzie się wybierzemy? Czeka na nas Indiańska Wioska. Czy wiecie, kim są Indianie? Spójrzcie na plansze, a na pewno dowiecie się o nich więcej.

 

Wódz plemienia Apaczów zostawił dla nas list. Poproście mamusię albo tatusia o jego przeczytanie.

 

Pierwsze zadanie, jakie Was czeka to próba wytrwałości. Poproście mamę albo tatę, aby wzięli piórko i łaskotali Was. Ciekawe, jak długo wytrzymacie bez roześmiania się.

 

Drugie zadanie to tropienie śladów. Postarajcie się, jak najciszej tylko potraficie pokonać trasę ułożoną przez rodziców. Może to być droga z klocków, skakanek czy też odrysowanych i wyciętych stóp.

 

Zadanie trzecie to łowienie ryb. Musicie uruchomić swoją wyobraźnię. Rybkami będzie bowiem makaron rurki, a wędka słomka. Wystarczy nalać wody do miseczki i można zacząć łowienie rybek. Może zrobicie zawody z rodzicami. Ciekawe, komu uda się złowić więcej rybek?

 

Zadanie czwarte to rozpoznawanie odgłosów dzikich zwierząt. Jesteście gotowi? Czeka na Was gra.

https://view.genial.ly/5ed69d09fa75bb0d9d17852f/learning-experience-challenges-indianie-jakie-zwierze-slysze

 

Brawo! Doskonale poradziliście sobie z wszystkimi zadaniami. Pasuję Was zaraz na prawdziwych Indian. Poproście mamę albo tatę o  przeczytanie wierszyka i naśladujcie ruchem jego treść.

Indianinem jestem ja.

(wskazujemy na siebie)

Każdy mnie w plemieniu zna.

(rozkładamy ręce na boki)

Na ramieniu noszę łuk.

(naśladujemy strzelanie z łuku)

Siły we mnie jest za dwóch.

(prężymy mięśnie)

Tipi moim jest mieszkaniem.

(tworzymy daszek nad głową)

Jem bizony na śniadanie.

(naśladujemy jedzenie)

Choć czerwoną buzię mam,

(wskazujemy na swoją twarz)

zawsze sobie radę dam.

(pokazujemy gest ok)

 

Jak na prawdziwego Indianina przystało potrzebujecie pióropusza. Możecie go wykonać sami. Wystarczy, że pokolorujecie kartę pracy, wytniecie elementy i połączycie je ze sobą zszywaczem.

 

Załóżcie na głowy swoje pióropusze i zaproście rodziców i rodzeństwo do indiańskiego tańca. Maszerujcie po kole w rytmie piosenki, a na słowa „Heja, heja” podskoczcie do góry.

https://www.youtube.com/watch?v=ZKslipdC-sY

 

Dla wytrwałych, na zakończenie praca plastyczna. Do jej wykonania będziecie potrzebować: białej kartki, pędzla i farb. Pomalujcie dłoń, pamiętając że wasze paluszki to pióra pióropusza, a następnie odbijcie ją na kartce. Wystarczy, że dorysujecie opaskę, oczy, nos i usta i nasz Indianin jest gotowy. Podoba się Wam?

 

Bawcie się dobrze!