Kochane Misie!

Przed nami niezwykły tydzień. Dlaczego? Bo pożegnamy się na chwilę z zabawkami znajdującymi się w Waszych pokojach… Nie martwcie się, postaram się, żebyście mieli się czym bawić. Będziemy bowiem wykorzystywać przedmioty już niepotrzebne, często uważane za śmieci i nadawać im nowe życie, tworząc ekologiczne zabawki.

Rozwiążcie zagadkę, a dowiecie się, co będzie dziś naszym tworzywem do wykonywania ekologicznych zabawek.

Wsuwasz je na stopy bose,
zimą grube, latem cienkie.
Lecz gdy wbiegasz na rosę,
ściągaj je, to będzie piękne!

 

Pewnie każdy z Was ma w domu pojedyncze skarpetki. To właśnie one staną się dziś materiałem do naszej zabawy. Najpierw poćwiczymy nasz zmysł dotyku. Poproście mamę albo tatę, aby ukryli w skarpetach  różne przedmioty. Nie podglądajcie! Waszym zadaniem będzie bowiem poprzez dotykanie skarpetki odgadnięcie, ci się w niej znajduje. Jestem pewna, że świetnie poradzicie sobie z tym zadaniem.

Czas na wielkie pranie! Poproście rodzica, aby przygotował dla Was sznurek do prania przywiązując go pomiędzy krzesłami, klamerki, oraz skarpetki w misce. Waszym zadaniem będzie połączyć skarpetki w pary i powiesić je na sznurku. Może będziecie teraz pomagać mamie rozwieszać pranie?

 

Wykorzystajmy teraz skarpetki to stworzenia niezwykłych zabawek.

RYBKA

Do wykonania rybki potrzebujecie: skarpetki, oczek, kolorowego papieru, nożyczek,  sznurka albo wstążki, waty albo kaszy do wypełnienia zabawki.

Wypełnijcie skarpetkę watą albo kaszą oraz poproście mamę albo tatę o przewiązanie skarpetki sznureczkiem. Wystarczy przykleić oczka i wycięte z papieru oczka i nasza rybka jest gotowa.

{galery}skarpetkowa rybka{/gallery}

 

OSMIORNICA

Jeśli chcecie stworzyć ośmiornicę, przygotujcie: skarpetkę, oczka, sznurek albo wstążkę, nożyczki, watę albo kaszę do wypełnienia zabawki.

Wypełnijcie skarpetkę watą albo kaszą oraz poproście mamę albo tatę o przewiązanie skarpetki sznureczkiem. Pozostały materiał potnijcie nożyczkami tak, jak widać to na zdjęciu. Doklejcie jeszcze oczka i możecie bawić się swoją skarpetkową ośmiornicą.

 

GASIENNICA

Do wykonania gąsienicy potrzebujecie: skarpetki, oczek, drucika kreatywnego, nożyczek,  sznurka albo wstążki, waty albo kaszy do wypełnienia zabawki.

Wypełnijcie część skarpetki watą albo kaszą i poproście mamę albo tatę o przywiązanie jej sznurkiem. To głowa gąsienicy. Przyklejcie do niej oczka, a za pomocą drucika kreatywnego stwórzcie czułki. Włóżcie watę lub kaszę do części skarpetki za głową, a następnie poproście rodzica o związanie jej. Czynność to możecie powtórzyć kilka razy w zależności od długości skarpetki.

 

Możecie też wykonać pacynkę ze skarpetki. Instrukcja znajduje się w filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=Xq9N9KHoFBQ&feature=emb_title

 

Jestem bardzo ciekawa, jak wyglądają Wasze skarpetkowe zabawki. Koniecznie podzielcie się ze mną efektami swojej pracy (e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Wykorzystajcie własnoręcznie wykonanoną pacynkę albo zabawkę do stworzenia przedstawienia dla swojej rodziny. Możecie w nim przedstawić swoją zabawkę i opowiedzieć o jej przygodach. Na pewno poradzicie sobie, a Wasi rodzice będą zachwyceni i dostaniecie od nich gromkie brawa.

 

Na zakończenie, piosenka, która będzie towarzyszyła nam przez cały tydzień. Słuchając piosenki „Moja fantazja” tańczcie z przygotowaną przez siebie zabawką czy pacynką. Gdy usłyszycie słowo „Fantazja” podnieście skarpetkowego stwora tak wysoko do góry, jak tylko potraficie.

https://www.youtube.com/watch?v=wRGwusndw0I

Moja fantazja

Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego,
aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego ,
( fantazja)
lalalalalala lalalalala.

To szkiełko wszystko potrafi,
na każde pytanie odpowie,
wystarczy wziąć je do ręki
i wszystko będzie różowe,
wystarczy wziąć je do ręki,
usypać ziarnko fantazji
i już za chwile można
dolecieć aż do gwiazdy.

Fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego,
aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego
(fantazja)
lalalalalala lalalalala.

To szkiełko nigdy nie płacze,
zawsze jest w dobrym humorze,
to szkiełko wszystko rozumie,
każdemu chętnie pomoże,
wystarczy wziąć je do ręki
ziarnko fantazji dosypać
i już za chwile można
z panem Kleksem w świat pomykać!

Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego,
aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego
(fantazja),
lalalalalala lalalalala.

 

Bawcie się dobrze!