Kochane Misie!

Pamiętacie, że w tym tygodniu zabawki odstawiamy w kąt i zajmujemy się tworzeniem eko – zabawek. Czym dziś będziemy się bawić? Ułóżcie puzzle, a przekonacie się.

https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=1ee44f9229b2

 

Dziś przeniesiemy się w zaczarowany świat butelek. Często mówimy, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”, dlatego też dzisiejsze zajęcia zaczniemy od gimnastyki. Przygotujcie jedną plastikową butelkę i zabierajcie się do ćwiczeń.

  • Zabawa „Przekładaniec” – przekładajcie butelkę z ręki do ręki, a następnie z przodu do tylu, na końcu zaś pod kolanem.
  • Zabawa „Wałkujemy ciasto” – klęknijcie i ułóżcie butelkę przed sobą. Następnie trzymając dłonie na butelce przesuwajcie ją do przodu, a następnie wracajcie z nią do kolan.
  • Zabawa „Turlamy butelkę” – połóżcie stopy na butelce i toczcie ja do przodu i z powrotem.
  • Zabawa „Luneta” – połóżcie się na brzuchu i wyobraźcie sobie, że butelka to luneta. Patrzcie przez nią raz prawym, a raz lewym okiem.

 

Zmęczeni? Nie, to dobrze. Czeka na Was bowiem butelkowy tor przeszkód.  Do zabawy będziecie potrzebować co najmniej trzech butelek, które koniecznie wypełnijcie wodą. Ustawcie je w jednej linii w sporej odległości od siebie, tak jak widać to na zdjęciu.

 

Zadanie 1: Pokonajcie trasę omijając  każdą butelkę slalomem.

 

Zadanie 2: Pokonajcie trasę kopiąc piłkę, a jednocześnie omijając każdą butelkę slalomem.

 

Zadanie 3: Połóżcie butelki na ziemi, tak jak widać to na zdjęciu. Pokonajcie trasę przeskakując obunóż przez każdą butelkę.

 

Czas na odpoczynek! Zaproście mamę albo tatę do masażyku. Odwróćcie się do rodzica plecami. Zadaniem opiekuna będzie masowanie Waszych pleców za pomocą plastikowej butelki. Pora na zmianę ról. Pomasujcie teraz mamę albo tatę.

Czeka na Was teraz ćwiczenie logopedyczne. Wykonamy dmuchajkę z plastikowej butelki, słomki oraz chusteczki higienicznej. Pomoc rodziców będzie Wam niezbędna. Poproście mamę albo tatę o odcięcie lejka z butelki oraz zrobienie otworu w nakrętce.  Włóżcie słomkę w otwór nakrętki, a z chusteczki zróbcie kulkę. Wystarczy umieścić kulkę w lejku i wdmuchiwać powietrze przez słomkę. Czy Wasza kulka też unosi się do góry?

 

Stworzymy kolejną zabawkę – butelkę sensoryczną. Może być ona płynna albo sucha. Na pewno będzie cieszyć oko, a nawet wydawać dźwięki. Tylko od Was zależy, co się w niej znajdzie. Do suchej butelki sensorycznej możecie włożyć ryż, kaszę, piasek, makaron czy koraliki. Do płynnej natomiast: wodę, pompony, brokat, cekinóy czy barwniki.  Ogranicza Was tylko wyobraźnia.

 

Ostatnia eko-zabawka dziś to żółw. Do jego wykonania potrzebujecie: butelki, kolorowej kartki z bloku technicznego, flamastra, nożyczek, sznurka albo włóczki. Najpierw poproście rodzica o odcięcie spodu butelki. Będzie on skorupą żółwia. Połóżcie butelkę na kartce i flamastrem dorysujcie do niej głowę, ogon i nogi. Wytnijcie tułów zwierzaka, przyłóżcie do dna butelki i obwiążcie części razem za pomocą sznurka. Wystarczy dorysować oczy i pazurki, a nasz żółw jest gotowy.

 

Pozdrawiam! Do jutra!