Zabawy z wykorzystaniem torebek foliowych.

Dzieci dmuchają na torebkę umieszczoną na dłoni; przysłuchują się dźwiękom, jakie wydaje szeleszcząca torebka; podrzucają torebkę do góry i obserwują, jak spada; zgniatają torebkę.

 

Zabawa matematyczna-  Mała, średnia i duża puszka.

Przygotowujemy trzy lub więcej puszek różniących się wielkością. Rozmieszczamy je luźno na dywanie. Pytamy dzieci, czy wszystkie są takie same, a po uzyskaniu odpowiedzi, prosimy, aby dziecko ustawiło puszki od najmniejszej do największej lub na odwrót.

 

Zabawa plastyczna - Pies z origami.

Potrzebujemy kartki w kształcie kwadratu i kredek. Kochani czy wiecie, że istnieje sztuka, dzięki której można tworzyć różne rzeczy z papieru – jest to origami. Złóżcie kartkę na pół, wzdłuż przekątnej,  zagnijcie dwa ostre rogi trójkąta, tak aby powstały uszy psa, − jedną kartkę w prostokątnym rogu zagnijcie do środka, tak aby stworzyć mordkę psa z wystającym językiem, dorysujcie oczy, nos i pokolorujcie psa.

 

Kolorowanki: