Kochane Misie!

Pewnie zauważyliście, że na zewnątrz robi się coraz cieplej i pięknie przygrzewa nam słoneczko. To znak, że wielkimi krokami zbliża się do nas Pani Lato. Właśnie… Otrzymaliśmy od niej list.

 

Zadanie 1:

Zapraszam Was na obejrzenie filmu „Zagadkowe lato”. Czekają tam na Was zagadki dotyczące pory roku, jaką jest lato. Miłego oglądania.

https://www.youtube.com/watch?v=IM6-4yMGXW4

 

Zadanie 2:

 Zapamiętaliście, co kojarzy się z letnią porą. Opowiedzcie o tym mamie albo tacie. Spójrzcie teraz na plansze i sprawdźcie, czy niczego nie pominęliście.

 

Zadanie 3:

Ułóżcie puzzle. Podpowiem Wam, że układane obrazki będą związane z latem. Pamiętajcie, aby nazwy ilustracji podzielić na sylaby. Jestem pewna, że świetnie sobie poradzicie z tym zadaniem.

 

Zadanie 4:

Pani Lato bardzo lubi ruch na świeżym powietrzu, dlatego zaprasza Was na letnią gimnastykę:

  • jazda na rowerze – wykonajcie ćwiczenie „rowerek”;
  • pływanie kajakiem – usiądźcie na podłodze z wyprostowanymi nogami oraz wykonujcie krążenie ramionami;
  • granie w piłkę – zaproście do zabawy mamę i podajcie sobie nawzajem piłkę;
  • skakanie przez skakankę – podskakujcie na skakance;
  • pływanie w jeziorze – połóżcie się na brzuszku i wykonujcie ruchy, jakbyście pływali żabką, a teraz leżcie tyłem i naprzemiennie unoście nogi tuż nad podłogą.

 

Zadanie 5:

Spróbuj nauczyć się piosenki „Kolorowe lato”. Będzie ona Wam towarzyszyć przez cały tydzień.

https://www.youtube.com/watch?v=aRkzeeEwq3E

Jak zwykle co roku o tej samej porze
z walizkę zjawiło się lato nad morzem
rzuciło promyków złocistych tysiące
porwało do tańca motyle na łące.

Ref: Kolorowe lato
lato kolorowe
włożyło słomkowy kapelusz na głowę.
Gdy kapelusz zdejmie
sypnie pomysłami
nie będzie w wakacje nikt się nudził z nami.

 

Zadanie  6:

Chciałabym, żebyście przygotowali jeden z bardziej widowiskowych eksperymentów. Nazywa się „Rozkwitająca lilia”. Do jego wykonania potrzebujecie: kolorowego papieru, nożyczek, kleju i miski z wodą. Z kolorowego papieru wytnijcie szablon kwiatka i liści (możecie wydrukować szablon poniżej). Zegnijcie płatki lilii do środka tak, aby płatki się nie blokowały. Wystarczy przykleić kwiat na liściach i położyć na wodzie. Cierpliwie czekajcie na efekt. To chyba jakieś czary?

 

Zadanie 7:

Letnie krajobrazy są bardzo piękne, dlatego postaramy się dziś je uwiecznić, ale nie za pomocą aparatu fotograficznego, a naturalnej ramki. Do jej wykonania będziecie potrzebować: tekturki albo kartki z bloku technicznego, flamastrów, nożyczek. Najpierw wybierzcie, jaki wzór będzie mieć Wasza ramka. Może to być motyl, serce, koło czy słoneczko. Narysujcie kształt i poproście mamę albo tatę o wycięciu go w środku. Ozdóbcie waszą ramkę. Możecie się teraz wybrać na podwórko w poszukiwaniu letnich obrazków, które chcielibyście zamknąć w ramce.

 

Miłej zabawy! Do jutra!