Kochane Misie!

Dziś kontynuujemy letnią tematykę. A co jest najlepsze na letnie upały? Wiecie? Może pomoże Wam zagadka.

Zimne, słodkie i pachnące,
jemy latem w dni gorące.

 

Tak, macie rację. Dziś porozmawiamy o lodach. Zaczniemy od masażyku. Zaproście do niego mamę albo tatę. Usiądźcie za rodzicem i wykonujcie odpowiednie czynności.

Upał, gorąc, skwar…

(łaskotanie opuszkami palców tuż przy linii włosów – „kropelki potu”)

Każdy o lodach marzy,

(delikatne uciskanie pleców jedną pięścią – „gałki lodów”)

czy to w mieście,

(delikatne dmuchanie za prawym uchem)

czy na plaży.

(delikatne dmuchanie za lewym uchem)

Więc się na lody wybieramy,

(spacerowanie palcem wskazującym i środkowym po plecach, od pasa w stronę karku)

kupujemy lody

(delikatne uciskanie pleców drugą pięścią)

i z apetytem je zjadamy.

(„skubanie” barków tuż przy karku raz jedną, raz drugą dłonią)

Ojej, lody się roztopiły!

(energiczne rysowanie „wężyków” od karku w dół pleców)

W lodową kałużę się zamieniły…

(kreślenie otwartą dłonią dużego okręgu – „kałuża”)

 

Czas na gimnastykę buzi i języka, oczywiście z lodami w roli głównej.

 

Jestem bardzo ciekawa jaki smak lodów lubicie najbardziej? Opowiedzcie o tym rodzicom. Zagrajcie teraz w grę interaktywną, w której Waszym zadaniem będzie rozpoznanie z jakich owoców wykonane zostały lody. Gotowi? Jestem pewna, że świetnie poradzicie sobie z tym zadaniem.

https://view.genial.ly/5ee910f64826770d847e1e0e/learning-experience-challenges-jaki-to-smak-lodow

 

Przyszła pora na odrobinę matematyki. Do zabawy matematycznej będzie potrzebować: kostkę do gry, sześciu wacików kosmetycznych oraz wyciętego trójkąta – rożka do lodów. Waszym zadaniem będzie ułożyć na rożku tyle gałek lodów – wacików, ile kropek wyrzucicie na kostce.

 

Na zakończenie, lodowa praca plastyczna. Przygotujcie: kolorową kartkę, brązowy kawałek papieru, trzy waciki kosmetyczne, farby akwarele, pędzel, flamaster, nożyczki i klej. Z brązowego papieru wytnijcie trójkąt i narysujcie na nim flamastrem kratkę. Trójkąt i waciki przyklejcie na kolorową kartkę, tak jak na zdjęciu poniżej. Wystarczy pomalować waciki akwarelami i lody są gotowe.

 

Pozdrawiam i miłej zabawy życzę!