Kochane Misie!

Lato jest już tuż, tuż… A wraz z nim zbliżają się do nas wakacje. Zastanowimy się więc dziś, czym możemy pojechać na wakacyjny wyjazd.

Na początek sprawdźmy, czy znacie wszystkie środki transportu. Obejrzyjcie film edukacyjny „Poznajemy pojazdy. Środki transportu”. Pamiętajcie, aby odpowiadać na pytania zadawane przez Profesora Szymona.

https://www.youtube.com/watch/?v=TDnOkVpGoQ0

 

Ciekawa jestem, czy wiecie, jakie pojazdy poruszają  się po lądzie, jakie latają w powietrzu, a jakie pływają po wodzie. Gra interaktywna pozwoli mi sprawdzić waszą wiedzę na ten temat. Gotowi? Zaczynajcie więc grę.

https://view.genial.ly/5eeb149252b9a00d905b801d/learning-experience-challenges-gdzie-porusza-sie-ten-pojazd

 

Czas  na ćwiczenia logopedyczne. Języczek wyruszył na wakacje. Jesteście ciekawi, jakie środki transportu wybrał? Posłuchajcie opowiadania logopedycznego i dokładnie wykonujcie gimnastykę buzi i języka.

Język wyruszył na wakacje. Wsiadł do samochodu i mocno kręcił kierownicą (rysujcie koła językiem, po górnej i po dolnej wardze). Zaczął padać deszcz, więc włączył wycieraczki (poruszajcie językiem od jednego do drugiego kącika ust). Kiedy wyszło słońce, wysiadł z samochodu i przesiadł się do balonu, którym poleciał wysoko do góry (przesuwajcie język za górne zęby po wałku dziąsłowym). Ponieważ wiał dość silny wiatr, balon raz unosił się wysoko do góry, a raz opadał na ziemię (poruszajcie językiem, na zmianę, raz do górnych, a raz do dolnych zębów). Język z zaciekawieniem przyglądał się, jak pięknie po niebie płynęły białe chmury (przesuwajcie język po podniebieniu, od zębów w stronę gardła). Postanowił wylądować na ziemi i zwiedzić najbliższą okolicę na rowerze (rysujcie językiem koła między zębami a wargami), ale kiedy jechał, często musiał dzwonić dzwonkiem (mówcie: dzyń, dzyń). Z radosnym uśmiechem na twarzy wrócił do swojego domu (szeroko rozciągajcie wargi).

 

Po gimnastyce buzi i języka przyszła pora na zabawę ruchową z elementami kodowania.

 

Poćwiczmy jeszcze naszą pamięć. Zagrajcie w memory.

https://learningapps.org/display?v=p4i0d0u3t20

 

Na zakończenie rysowany wierszyk. Co będzie przedstawiał podpowie Wam zagadka:

Pod dowództwem kapitana.
Płynie po morzach i oceanach.

Tak, to statek. Gdy narysujecie już statek, opowiedzcie mamie albo tacie, z jakich figur geometrycznych się on składa.

https://www.youtube.com/watch?v=bDFQe3YlNaQ

 

To już koniec. W przyszłym tygodniu zapraszam na podróże po Polsce. Miłego weekendu!