Rymowanka Bożeny Formy

Na wycieczkę wyruszamy przecież już wakacje mamy.

Mama, tato, siostra, brat na rowerach jadą w świat.

Morze, góry już czekają, na spotkanie zapraszają.

 

Biedroneczki pokolorujcie rysunek, na którym znajduje się wasz ulubiony środek lokomocji. Policzcie ile kół mają te pojazdy.

 

Zagadki ruchowe- Naśladujemy pojazdy.

Dziecko losuje jeden obrazek nie pokazując go drugiej osobie i naśladuje sposób poruszania się przedstawionego na nim pojazdu (może także naśladować dźwięk). Rodzic odgaduje, o jaki pojazd chodzi. Podaje jego nazwę i wspólnie naśladują dźwięk i sposób poruszania się pojazdu zaproponowany przez dziecko.

 

Zabawa-Znikający pociąg – zapamiętywanie i wymienianie  przedstawionych na obrazku  elementów.

Pokazujemy dzieciom obrazki przedstawiające lokomotywę ciągnącą np. dwa niebieskie wagoniki, trzy żółte, dwa zielone. Dziecko dokładnie przygląda się,następnie chowamy jei pytamy: Co przedstawiały obrazki? Jakiego koloru była lokomotywa? Ile wagoników ciągnęła lokomotywa? Jakiego koloru były wagoniki?