Powitanie lata Iwona Fabiszewska

 Kolorowe lato! Z radością cię witamy

i do wspólnych zabaw gorąco zapraszamy.

Bardzo się cieszymy, że jesteś już z nami.

Ogrzewaj nas codziennie ciepłymi promykami.

 

Ćwiczenie manualne –Drzewo.

Przygotowałam dla Was zagadkę: Szumią w gęstym lesie, szum ten wiatr w dal niesie. (drzewa). Jak myślicie, o czym mogą szumieć (rozmawiać) drzewa latem. Przygotowujemy kartkę z konturem drzewa oraz plastelinę. Dziecko wykleja plasteliną – toczy z niej cienkie wałeczki i nakleja na kontury drzew. Wodzi po nim palcami. Następnie rysuje drzewo palcem w powietrzu, na stoliku, na podłodze.

 

Zagadki o porach roku.

Na drzewach liście kolorowe. W sadzie owoce zdrowe.

W spiżarni różne zapasy, na trudne zimowe czasy (jesień)

 

Śniegiem pola zasypało, gdzie nie spojrzysz,

wszędzie biało. Biały puszek z nieba leci,

już bałwanka lepią dzieci (zima)

 

Bociany z podróży wracają, wokół kwiaty rozkwitają 

Motyle pojawiły się na łące, ale dni nie są jeszcze gorące (wiosna)

 

Jest gorąco, słońce świeci. Na wakacje jadą dzieci.

W wodzie będą się pluskały  i na plaży w piłkę grały  (lato)

 

Książki strona 62 DYPLOM

 

Kochani świetnie sobie poradziliście w tym roku. Każdy z Was zasłużył na dyplom, który czeka na Was w książkach. Jestem z Was bardzo dumna! Życzę Wam słonecznych wakacji. Bardzo za Wami tęsknie Biedroneczki. Pani Ola