Pierwszy Dzień Zimy – „Myszki” i „Pszczółki”

Dziś 3 i 4-latki obchodziły „Pierwszy Dzień Zimy”. Na początku dzieci przywitały Panią Zimę piosenką, a następnie przeszliśmy do zabaw badawczych z wykorzystaniem kostek lodu i wody. Rozmawialiśmy o tym jak woda zamienia się w lód i odwrotnie, o zabawach i sportach zimowych oraz o tym jak należy się ubierać zimą. Ponadto dzieci ćwiczyły koordynację ręka-oko za pomocą szczypiec przenosząc lód do wiaderka – co nie było takie proste, ratowaliśmy za pomocą młotka renifery i gwiazdki, które były uwięzione w lodzie oraz sprawdzaliśmy, czy lód jest przyjemny w dotyku. Zrobiliśmy również pracę plastyczną – wesołego bałwanka, którego można podziwiać na naszej gazetce w przedszkolu. Na koniec zajęć wybraliśmy się na plac przedszkolny, aby tam cieszyć się białym puchem!