Dzień Kropki – Myszki

„Dzień Kropki” to wielkie święto kreatywności i zachęcenie dzieci do tworzenia. W tym dniu nasze zabawy były wypełnione kolorowymi kropkami.  Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej bajki o małej Vashti . Po projekcji filmiku dzieci starały się własnymi słowami opowiedzieć historię dziewczynki. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności. Następnie układaliśmy kropki od największej do mniejszej, szukaliśmy par związanych z kolorem i wzorem kropek. Ponadto mieszaliśmy kolory, tak aby powstały nowe i wyklejaliśmy plasteliną kropki na obrazku. Na zakończenie wszystkich zabaw dzieci uczestniczyły w pierwszej „małej” sesji zdjęciowej z ramką w kropki. To był udany dzień!