„Dzień Pluszowego Misia” w Gr. Misie i Myszki

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. Z tej okazji dzieci z grupy „Misie” oraz „Myszki” uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Dzieci przyszły dzisiaj do przedszkola ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, poznały historię powstania pierwszego misia oraz najbardziej znane misie z bajek. Ćwiczyliśmy przyimki oraz układaliśmy misiowe puzzle. Dzieci dopasowywały cienie do odpowiednich misiów oraz układały misie od największego do najmniejszego i na odwrót. Bawiliśmy się w misiowe domino oraz w misiowe brzuszki. Podążając śladami misia rzucaliśmy plastrami miodu do pojemnika z jedzonkiem dla misia. Bawiliśmy się w zabawę „Stary niedźwiedź mocno śpi” oraz „Misie dwa”. Była również misiowa rymowanka – pokazywanka oraz gimnastyka buzi i języka. Na koniec zrobiliśmy piękne misie z włóczki.