Dzień Strażaka „Pszczółki” i „Misie”

Dziś Przedszkolaki odwiedziły swoich sąsiadów, a mianowicie Ochotniczą Straż Pożarną! Wczoraj Strażacy mieli swoje święto, więc to była doskonała okazja do przybliżenia dzieciom zawodu Strażaka, który codziennie wykazuje się odwagą.

Na początku zwiedziliśmy nowoczesną remizę, zobaczyliśmy i przymierzyliśmy cały strój Strażaka, sprawdziliśmy jak wyglądają w środku wozy strażackie oraz cały ich sprzęt. Niektóre dzieci odważyły się przymierzyć strój i położyć się na desce strażackiej. Na koniec największa atrakcja – lanie wody z węża strażackiego!

Dowiedzieliśmy się jakie zagrożenia wiążą się z wykonywaniem tego zawodu oraz wiemy już, że praca strażaka jest ciężka i niebezpieczna. Aby wykonywać ten zawód trzeba być odważnym i bardzo sprawnym.

Dziękujemy Strażakom za ich trud, poświecenie i bezinteresowną chęć niesienia pomocy innym.