Myszki w roli Paleontologów – Dzień Dinozaura

W tym tygodniu Myszki poznają niezwykły świat dinozaurów. Dzieci znają już odpowiedź na pytanie: Kiedy żyły dinozaury? Utrwalają nazwy pradawnych stworzeń, czytamy, czytamy i szukamy różnych ciekawostek! Ale dzisiaj dzień wyjątkowy, dzieci zamieniły się w Paleontologów, którzy szukali fragmentów dinozaurów i budowali szkielet dinozaurów. Ponadto dostrzegaliśmy różnice w ich budowie, tworzyliśmy ich cienie, próbowaliśmy uwolnić z lodowej pułapki, sprawdzaliśmy za pomocą latarki, które dinozaury są roślinożercami lub mięsożercami oraz stworzyliśmy pracę plastyczną, którą można podziwiać na przedszkolnym korytarzu. Nie zabrakło zabaw ruchowych, dino- jogi oraz uroczystego wręczenia certyfikatu paleontologa. To był udany dzień!