Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – „Misie”

W tym dniu dzieci z grupy „Misie” zapoznały się  z pojęciem „autyzm”, charakterystycznymi cechami, jakie występują u osób z tym zaburzeniem oraz rozbudzaliśmy tolerancję wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat. Starszaki tworząc sensoryczne puzzle miały okazję się przekonać, że indywidualnie każdy z nas jest różny, a dopiero razem stanowimy kompletną całość. Dzieci próbowały sprostać sytuacjom w których zmysły są „zaburzone” i dostrzec jak odbierają świat i otaczającą rzeczywistość osoby z autyzmem. Wzięły więc udział w szeregu zabaw sensorycznych i manualnych: rozpoznawały przedmioty za pomocą dotyku, stąpały po ścieżce sensorycznej, rozpoznawały dźwięki oraz tworzyły sensoryczne butelki.