Wycieczka do Pacanowa

„W Pacanowie kozy kują,
Więc Koziołek, mądra głowa,
Błąka się po całym świecie,
Aby dojść do Pacanowa.”

Grupa Biedronek wraz z rodzicami oraz koleżankami i kolegami z grupy Misie wybrała się na wycieczkę do Pacanowa.
Celem podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka. Na miejscu dzieci powitał gospodarz Koziołek Matołek. Braliśmy udział w warsztatach pt.:” Wybuchowa nauka”, gdzie sprawdziliśmy z czego składa się powietrze oraz jak zrobić lody z trzech składników przy użyciu azotu ciekłego. Następnie spędziliśmy czas na placu zabaw,
gdzie większość dzieci spędziła czas na parku linowym. Przyszedł czas na bajkową wystawę. Wróżka oprowadziła nas po czarodziejskiej krainie, gdzie mogliśmy się przenieść w „Bajkowy świat”. Dzieci udały się także się w podróż zaczarowanym pociągiem, a gdy poczuli się zmęczeni udali się do „Czarodziejskiego ogrodu”. Po tych licznych wrażeniach dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły do domu.