Jasełka – „Misie”

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Odbyły się one w naszym przedszkolu 20 grudnia. Dzieci, po raz kolejny, zamieniając się w małych aktorów, wspaniale opowiedziały nam o tym, jak to z narodzeniem Dzieciątka było. Starszaki deklamowały swoje wiersze, pięknie zatańczyły tańce aniołków, zaśpiewały kolędę i pastorałkę, a na zakończenie wręczyły swoim opiekunom własnoręcznie przygotowaną bombkę choinkową. Bez wątpienia udało im się wprowadzić swoich rodziców w magiczny nastrój Świąt Bożego narodzenia!